KONST / Litografier / Serigrafier 9244219
*
nr 924 4219
Channa Bankier
(f. 1947), Sverige
Serigrafier, 8 st, Channa Bankier (f. 1947), 200-upplaga, bladets mått: 57x38
Channa Bankier, svensk målare född i Stockholm 1947.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 18:24:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 12:45:25
1
300 kr
16/11 13:58:40
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: channa bankier litografier serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:39
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28
*
Channa Bankier
Channa Bankier, svensk målare född i Stockholm 1947.
nr 924 4219
Channa Bankier
(f. 1947), Sverige
Serigrafier, 8 st, Channa Bankier (f. 1947), 200-upplaga, bladets mått: 57x38
Channa Bankier, svensk målare född i Stockholm 1947.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 12:45:25 | 1 | 300 kr |
16/11 13:58:40 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: channa bankier litografier serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:39 -
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28